botoks, migrena

Botoks a migrena

Czy botoks może zmienić życie osób cierpiących na migrenę?

Zastrzyki z toksyny botulinowej są skuteczne nie tylko do wypełniania zmarszczek, ale także do zmniejszania bólów głowy. Zastosowanie botoksu w okolicy szyi i głowy pacjentów stosowane jest u osób cierpiących na przewlekłą migrenę. Choroba występuje, gdy ból głowy pojawia się co najmniej 15 razy w miesiącu, przez trzy miesiące. Zastosowanie botoksu jest zalecane, jeśli osoba cierpiąca na migrenę wypróbowała już trzy inne zabiegi bez powodzenia. Ale o leczeniu, zawsze decyduje lekarz, bo odpowiednim badaniu i wywiadzie medycznym.
Czy Botox naprawdę może leczyć migrenę? Nie ma stu procentowej pewności, że zastosowanie botoksu może pomóc wszystkim pacjentom z przewlekłą migreną, ale może poprawić życie wielu z nich. W wielu przypadkach przewlekła migrena jest zagrażającą życiu niepełnosprawnością.
Botoks jest bezpieczną metodą profilaktyczną dla pacjentów, którzy na nią cierpią. Zmniejsza liczbę dni, w ciągu których, pacjenci zmagających się z gwałtownymi bólami głowy, znajdują lepszą jakość życia, ból przestaje być uciążliwy i można funkcjonować bez ciągłego cierpienia. Niektóre osoby cierpiące na migrenę, które używały botoksu, były w stanie wykonywać codzienne zadania, które były nie do pokonania, podczas epizodu migreny.
Wielka Brytania jest jednym z pionierów w stosowaniu botoksu przeciw migrenie. Mimo sprzeciwu Narodowego Instytutu Zdrowia i Diagnostyki Klinicznej (NICE) podjęto decyzję o zastosowaniu botoksu w leczeniu migreny u pacjentów poważnie chorych. Planuje się, podobnie jak we Francji i w Stanach Zjednoczonych, refundację tej metody leczenia.

Klinika Leczenia Bólu Głowy

Medic-r
ul. Poznańska 3
60-848 Poznań
medic-r.pl

Rejestracja telefoniczna

61 663 24 54

Kontakt