botoks, migrena

Dyskopatia

Bezczynność fizyczna jest jedną z przyczyn choroby zwyrodnieniowej dysku, jest oczywiste, że ćwiczenia fizyczne mogą przyczynić się do poprawy stanu chorego.

Ćwiczenia fizyczne przynoszą wiele korzyści; Lepsze krążenie krwi i dotlenienie tkanek umożliwia optymalne nawodnienie grzbietowej okolicy i krążków międzykręgowych. Utrata masy ciała, która często towarzyszy regularnej aktywności fizycznej, może również pomóc zmniejszyć obciążenie krążków międzykręgowych. Wybierz łagodniejsze ćwiczenia, takie jak pływanie, joga, spacery i jazda na rowerze, upewniając się, że nosisz odpowiednie obuwie, aby uniknąć pogorszenia się choroby dysku. Fizjoterapia, osteopatia, kinezyterapia, chiropraktyka i masaże to różne formy terapii, które mogą pomóc w łagodzeniu bólu w naturalny sposób. Manipulacje wykonywane przez profesjonalistów umożliwiają dopasowanie kręgów, rozluźnienie kolumny i otaczających mięśni lub rozluźnienie tkanek. Te metody niekoniecznie działają tak samo dla wszystkich; dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje fizyczne możliwości, dokładne źródło bólu i przekonania o alternatywnych terapiach.
Sztuczne dyski (artroplastyka)
Umieszczenie sztucznego dysku przez operację może być konieczne, gdy krążek międzykręgowy staje się zbyt uszkodzony. Proteza ta pełni tę samą rolę co dysk, to znaczy umożliwia ruchliwość kolumny, zachowując odpowiednią przestrzeń między innymi kręgami. Ta procedura zmniejsza ucisk na korzenie nerwowe i przywraca wyrównanie kręgosłupa.
Artrodeza rdzeniowa
Ta procedura obejmuje spawanie dwóch kręgów za pomocą metalowych prętów, śrub i przeszczepów kostnych. Materiały te tworzą strukturę, która umożliwia połączenie sąsiednich kręgów w celu zmniejszenia bólu. Jednak ta procedura chirurgiczna zmniejsza elastyczność kolumny.
Dynamiczna stabilizacja
Klin może być umieszczony między dwoma kręgami, aby je nieznacznie rozprowadzić i zmniejszyć kompresję nerwu. Ta procedura jest zwykle minimalnie inwazyjna, co wskazuje, że uszkodzenie tkanki jest mniejsze. Żadna struktura nie jest usuwana podczas operacji, co pozwala na rozważenie innych opcji w przyszłości, jeśli będzie to konieczne. Ładownicę można na stałe zainstalować, ale można ją również wyjąć w późniejszej operacji.
 

Klinika Leczenia Bólu Głowy

Medic-r
ul. Poznańska 3
60-848 Poznań
medic-r.pl

Rejestracja telefoniczna

61 663 24 54

Kontakt