1. Migrenowy ból głowy - ból pulsujący po jednej stronie głowy, w okolicy skroni lub oczodołu, wstręt do światła i dźwięków.
2. Zatokowy ból głowy - nasila się przy ucisku, promieniuje do ucha, wrażenie zatkanego nosa, skoncentrowany w okolicy czołowej.
3. Ból wywołany nadciśnieniem - towarzyszą mu szumy uszne, ucisk i pulsowanie w okolicy potylicy.
4. Szyjnopochodny ból głowy - połączony z bólem karku, napięciem mięśni szyi, skoncentrowany głównie z tyłu głowy.
5. Polekowy ból głowy - jest efektem ubocznym stosowania różnych leków na choroby naczyń obwodowych i wieńcowych, nadciśnienie, nadużywania środków przeciwbólowych oraz po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.
6. Klasterowy ból głowy - intensywny i rozdzierający, pojawia się nagle w okolicach oczodołów i obejmuje połowę twarzy, występuje w klasterach, czyli kilku grupach napadowych.
7. Napięciowy ból głowy - obustronny, zazwyczaj w okolicy czoła i skroni, narasta z czasem, jego głównym źródłem jest stres.
8. Alergiczny ból głowy - dolegliwość sezonowa, z występującym katarem i łzawiącymi oczami.
9. Ból spowodowany wypadkiem - może być związany z traumatycznymi przeżyciami oraz wstrząsem mózgu, krwotokiem wewnętrznym, pęknięciem czaszki i innymi urazami głowy.
10. Koitalny ból głowy - łagodny, po obu stronach głowy, związany z aktywnością seksualną, w czasie szczytowania jest silniejszy i gwałtowniejszy.
 

Formularz oceny bólu.

Powrót

Klinika Leczenia Bólu Głowy

Medic-r
ul. Poznańska 3
60-848 Poznań
medic-r.pl

Rejestracja telefoniczna

61 663 24 54

Kontakt