"Nie dzisiaj, boli mnie głowa" Kto nie żartował z tego zdania? Migreny i bóle głowy nie są mitem i mogą stanowić problem w intymności ...

Hormony odgrywają ważną rolę w atakach migreny. Endorfiny, tzw. hormony przyjemności, działają jak naturalny środek przeciwbólowy. W czasie ich wydzielania, uład nerwowy zostanie zaspokojony, a ból głowy znika w dwóch na trzy przypadkach - wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Münster.
Dr Jan Versijpt, belgijski neurolog potwierdza: "Istnieje wiele badań na ten temat: w niektórych przypadkach seks może sprawić, że ataki migreny z czasem ustąpią. Niestety, nie działa to na każdego, kto zmaga się z bólem głowy i czasami jest to absolutnie niemożliwe, ponieważ choroba jest zbyt poważna." Specjalista porównuje to do aktywności fizycznej. Niektórzy uprawiają intensywne sporty, aby uspokoić ból. Uwalnianie hormonów działała jak lekarstwo. "Widzimy ten sam efekt u osób, które uprawiają sporty ekstremalne, aby pozbyć się migreny, ale tutaj znowu są przypadki, w których to nie działa, ponieważ ból głowy jest zbyt silny."
Kiedy przyjemność powoduje migrenę... "W tym przypadku mówimy o innym bólu głowy" - mówi neurolog. Jest to bolesny ból głowy, a nie migrena. Według naukowca ten orgazmiczny ból głowy dotyka jednego na stu mężczyzn. Jest to nagły ból, którego przyczyny pozostają do ustalenia. Występuje podczas orgazmu. "To bardzo wybuchowe, kiedy to się dzieje po raz pierwszy, kiedy się kochasz." Ważne jest, aby pójść do lekarza, bo tego typu zdarzenie może spodować nawet krwotok wewnętrzny.  Osoby cierpiące na migrenę są bardziej podatne na tego rodzaju dolegliwości i bardzo obawiają się kolejnego kryzysu. Niestety stres z tym wiązany może być kolejnym czynnikiem wyzwalającym ból głowy.

Klinika Leczenia Bólu Głowy

Medic-r
ul. Poznańska 3
60-848 Poznań
medic-r.pl

Rejestracja telefoniczna

61 663 24 54

Kontakt